Eventy

25.04
2019

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #40

Aviva w Gdański Business Center, ul. Inflancka 4b

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty MeetUp w Warszawie!

 • 18:00 networking
 • 18:30 Prelekcja #1: „Testowanie wydajności i obciążenia – wykrywanie niewydajnych elementów i ograniczeń systemu” – Artur Klajnerok

  Nasi klienci i użytkownicy oczekują natychmiastowego i niezawodnego doświadczenia, dlatego nasze systemy muszą skalować się odpowiednio do rosnącego wykorzystania i ruchu. Niezawodność to jedyna funkcjonalność, z której korzysta każdy klient. Czy wiesz, jak twój system będzie się zachowywał pod dużym obciążeniem? Czy potrafisz zidentyfikować niewydajne elementy systemu? W trakcie prezentacji Artur przedstawi narzędzia i techniki, które pomogą lepiej zrozumieć wydajność systemu i ograniczenia architektury. Podzieli się także kilkoma przypadkami i przykładami na podstawie swoich doświadczeń w Auth0, gdzie uwierzytelnia i zabezpiecza ponad 2,5 miliarda logowań miesięcznie.

  Artur Klajnerok – Inżynier oprogramowania i systemu z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży technologicznej, głównie w budowaniu systemów o znacznej skali. Obecnie rozwija i ulepsza to jak klienci mogą zarządzać swoimi usługami w Auth0. Wcześniej pomagał budować, rozwijać i skalować Fandom / Wikia z 20 do 200 milionów użytkowników miesięcznie.

 • 19:45 Prelekcja #2: „Lift and sh… czyli Helmsmanem przez Nginx” – Karol Pucyński

  W historii wielu projektów przychodzi moment na lift & shift rozwiązania on-premise na “chmurę”. Zespół Karola musiał wybrać rozwiązania pod już gotowy produkt i tutaj z pomocą przyszedł im Kubernetes na chmurze Google. Do sterowania ruchem wejściowym do klastra użyli kontrolera ingress opartego na Nginx. Wszystko to zostało ubrane w Helm Charty zebrane w DSF przez Helmsmana. Na prezentacji dowiecie się dlaczego dokonali akurat takich wyborów. Karol pokaże Wam co można osiągnąć OOTB, a na co należy wziąć poprawkę przy planowaniu migracji. W czym może pomóc taki a nie inny kontroler ruchu w Kubernetesie. Usłyszycie jakie spotkały ich problemy. Dowiecie się jak (nie)działają narzędzia do obsługi chmur. Będzie też o tym, co można i co chcieliby poprawić w przyszłości.

  Karol Pucyński – zaczynał pracę w czasach, gdy termin “DevOps” jeszcze nie istniał. Pracował przy projektach i wdrożeniach dla różnych klientów: od retailu, poprzez wdrożenia w instytucjach finansowych, aż do ogólnoświatowych operatorów telekomunikacyjnych. Cały czas pamięta dźwięk modemu. Należy do ludzi, którzy wiedzą, że “chmura” to po prostu “nie twój komputer”, ale mimo to jest fascynatem nowych technologii i rozwiązań.

 • 21:00 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.

Sponsorami wydarzenia są:

codilime-logo

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

Nie odnaleziono żadnych eventów

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂