Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty pierwszy MeetUp Online!
Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty pierwszy MeetUp Online!
W dobie wszechobecnego Kubernetesa i mnogości pomysłów jego używania, zarządzanie bezpieczeństwem staje się czymś bardzo trudnym.
Tradycyjne narzędzia vuln assesment traktują platformy kontenerowe jak ``trochę inne linuksy`` i nie spełniają swojej roli zbyt dobrze. W swojej prelekcji Piotr pokaże, co można zrobić ze środowiskiem k8s na dowolnej platformie, żeby osiągnąć zgodność z normami bezpieczeństwa. Workery, Mastery, API, obrazy, deploymenty czy konfiguracja sieci. Wszystko jednym narzędziem OpenSource.
Piotr Baranowski - CTO/VP/Chief Instructor w OSEC. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania, admin, hacker, psuj i mądrala. Poweruser Linuksa, *BSD, wszelakiej maści archaicznych UNIXów. W wolnym czasie żeglarz, kierowca rajdowy i kociarz.
Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂
Windows Autopilot to zbiór technologii używany do prekonfiguracji urządzeń w celu dostarczenia użytkownikom środowiska do bycia produktywnym w jak najszybszym czasie.
Podczas prezentacji Maciek przedstawi w jaki sposób z wykorzystaniem Microsoft Graph API oraz Azure Automation sprawił, że urządzenia w ramach Autopilota zostaną skonfigurowane w oparciu o konto użytkownika, który rozpoczął proces.
Maciej Horbacz - spec od zarządzania Windowsami za pomocą Intune i magik PowerShella. Od kilku lat zajmuje się pisaniem różnorakiej automatyki w oparciu o PowerShella on-prem i w chmurze. Ponadto tworzy również Low Code’owe rozwiązania z wykorzystaniem Microsoft Power Platform. Obecnie w roli Endpoint Engineera uczestniczy w projekcie pogodzenia globalnego środowiska SCCM z Intunem w ramach wdrożenia Windows Autopilota. Autor bloga https://universecitiz3n.tech/
Partnerami wydarzenia są:
Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:
Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.
SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.