Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty siódmy MeetUp Online!
Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na pięćdziesiąty siódmy MeetUp Online!
Podczas prezentacji Grzegorz opowie o googlowej filozofii budowania dużych rozproszonych systemów. Będzie to zbiór zasad, których stosowanie ułatwia skalowanie usług i radzenie sobie z problemami.
Grzegorz Gołda - przed Google był freelancerem, a jeszcze wcześniej strażakiem w Marynarce Wojennej. W Google jest już ponad 4 lata, do SRE dołączył niedawno. Wcześniej pracował jako developer nad dwoma projektami cloudowymi: nieistniejącym już Zynciem, który był łatwą w użyciu render farmą, oraz VMware Enginem, pozwalającym budować prywatne chmury na googlowym hardwarze.
Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂
Prezentacja Artura przedstawia koncepcje zarządzania aplikacjami w metodologii GitOps/DevOps - niezależnie od tego czy są to aplikacje uruchamiane w kontenerach, czy maszynach wirtualnych. Korzystanie z jednej platformy do utrzymywania kontenerów i maszyn wirtualnych daje możliwość korzystania z w/w metodologii oraz dodatków takich jak: skalowanie, polityki bezpieczeństwa sieciowego definiowane w kodzie czy Service Discovery. Wychodząc ze schematu ``mam kontenery, mam maszyny wirtualne`` i patrząc na to z poziomu ``mam aplikacje`` jesteśmy w stanie lepiej wykorzystywać nowoczesne narzędzia i techniki. Dają one łatwość, szybkość, elastyczność i bezpieczeństwo podczas wdrażania aplikacji - czy to na pojedynczych środowiskach, czy też w modelu rozproszonym.
Artur Poczekalewicz - pracuje jako Senior Solution Architect. Przez 15 prowadził autoryzowane szkolenia i egzaminy Red Hat z zakresu: platformy, bezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych. Równolegle realizował projekty i wdrożenia IT dla firm, m.in. takich jak: Citibank, BNP Paribas, Asseco Business Solutions, Ministerstwo Finansów. Certyfikowany RHCA level XIII. Prywatnie lubi system operacyjny GNU/Linux oraz dystrybucję Fedora.
Partnerami wydarzenia są:
Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:
Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.
SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.