Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty piąty MeetUp Online!
Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty piąty MeetUp Online!
Johnny Cash powiedział kiedyś: „You build on failure. You use it as a stepping stone. Close the door in the past. You don't try to forget the mistakes, but you don't dwell on it”. Zapewne nie wiedział, że ten cytat doskonale opisze w przyszłości organizacje działające zgodnie z mantrą „all fast, fail often”. Incydenty to nowa normalność. Stały się częścią procesu rozwoju. Obserwujemy wzrost liczby wydań Canary, wykorzystywania feature flag, udoskonalania monitoringu w celu jak najszybszego wykrycia incydentu. Mimo, że staramy się minimalizować szkody, incydenty mogą mieć negatywny wpływ na odbiór naszego produktu przez użytkowników. Jak możemy uniknąć wypalenia naszych zespołów spowodowanych nieskończoną walką z tysiącami problemów? Dysponujemy wieloma technikami, ale w tej prezentacji Katarzyna skupi się na unikaniu powtarzania incydentów o podobnym źródle. Opisze, jak zachęcić inżynierów do wykorzystania nauki płynącej z przeszłych incydentów. Poda wskazówki, jak samodzielnie przeprowadzić analizę incydentu (a.k.a Postmortem).
Katarzyna Balcerzak - Archeolożka, która specjalizuje się w odkrywaniu sekretów systemów legacy. Swoje wieloletnie doświadczenie budowała zarówno w małych startupach, jak i dużych międzynarodowych firmach. Obecnie pracuje jako Software Engineer oraz Tech Evangelist w Dynatrace, gdzie występuje na konferencjach, meetup-ach i innych wydarzeniach. Spędza również czas na budowaniu infrastruktury i narzędzi, których potrzebuje organizacja. Dumna członkini Lobby Puzzlowego.
Temat prezentacji oraz nazwisko prelegenta poznacie w trakcie eventu - zapraszamy 🙂
Jednym z głównych wyzwań związanych z optymalizacją całkowitego kosztu posiadania Kubernetes jest zarządzanie zużyciem zasobów sprzętowych i ich wykorzystaniem. Zdecydowana większość klastrów Kubernetes jest w znacznym stopniu niewykorzystana przy użyciu sprzętu na poziomie kilkunastu procent. Jarosław w tej prezentacji podzieli się swoim doświadczeniem z różnych projektów, w których dokonano optymalizacji zasobów sprzętowych. Omówi dostępne narzędzia, najlepsze praktyki dotyczące konfiguracji klastrów oraz najczęstsze wyzwania i rozwiązania związane z optymalizacją wykorzystania zasobów sprzętowych w Kubernetes.
Jarosław Stakuń - RHCA, Principal Solution Architect, Red Hat. Jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i wdrożeń rozwiązań opartych na technologii Red Hat JBoss Middleware oraz Openshift Container Platform u klientów z różnych sektorów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach middleware ze szczególnym uwzględnieniem platform serwerów aplikacyjnych, integracji systemów, automatyzacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów IT, rozwiązań chmurowych, mobilnych i konteneryzacji środowisk aplikacyjnych.
Partnerami wydarzenia są:
Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:
Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.
Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂