Eventy

17.01
2018

SysOps/DevOps Kraków MeetUp #2

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla administratorów sieciowych i systemowych z cyklu
SysOps/DevOps Polska, które odbędzie się w czwartek, 17 stycznia ogodz. 18:00 w Klubie RE (ul. Świętego Krzyża 4) w Krakowie.

 • 18:30 networking
 • 19:00 Prelekcja #1: „Hardcore Embedded Troubleshooting” Paweł Kuśmierski

  W swojej prezentacji Paweł opisze trzy problemy, na które natknął się w pracy nad wdrażaniem i utrzymaniem systemu operacyjnego na switchach 10G i 100G w swojej sieci. Pierwszy problem dotyczył interesującej zależności między oprogramowaniem i sprzętem, która powodowała, że switch wpadał w pętle rebootów. Kolejne dwa problemy manifestowały się w podobny sposób (zatrzymanie transferów DMA), ale miały zupełnie różne przyczyny. Paweł opowie o sposobach, które sprawdzał, o różnych hipotezach i co było właściwą przyczyną każdego z tych problemów.
  Paweł Kuśmierski jest kierownikiem działu oprogramowania sprzętu w Akamai Technologies w Krakowie, gdzie zaczął pracę 5 lat temu jako administrator systemów. Interesuje się elektroniką, tańcem i szybownictwem.

 • 20:00 Prelekcja #2: „Trochę więcej na temat systemd” Maciej Lasyk

  Systemd nie jest init systemem jak zakładano na początku. Dostarcza sporo funkcjonalności, o których warto wiedzieć, gdyż potrafi rozwiązywać w prosty sposób problemy, które dotychczas wymagały zagmatwanych rozwiązań. W trakcie prezentacji zobaczycie w jaki sposób można korzystać w pełni z tego co systemd oferuje: kontenery nspawn, journald oraz sd-notify, omówi możliwości unit file’ów oraz przedstawi jakie ciekawe binarki dostarcza. Zobaczymy trochę kodu w Pythonie, trochę Javy, przeanalizujemy boot – proces. Maciek przedstawi Wam w jaki sposób zastąpić Dockera i zintegrować aplikację javową czy pythonową z loggerem systemowym (journald) oraz z mechanizmem monitoringu procesu (będzie o health – checkach oraz self – healing protocols).
  Maciek jest full stack Javascript developerem, na co dzień pracuje w Codewise i rozwiązuje problemy od tych kernelowych po cloudowe. Wierzy, że aplikacja po trafieniu na produkcję nie powinna budzić, ale sama się naprawiać. Z doświadczenia jest programistą i administratorem. Od wielu lat wspomaga Fedorę swoją pracą – głównie w zespołach infrastruktury jak i webaplikacji. Lubi dobrego Pythona i coraz bardziej Rusta. Napisał i spakował też kilka aplikacji node.js’owych w Dockera, wrzucił na produkcję i te do dziś pracują. Pomimo to przeprasza 😉

 • 21:15 Networking i pizza!

  Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału.

Sponsorami wydarzenia są:

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:

Zobacz inne eventy

O NAS

Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.

Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂