Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty szósty MeetUp w Warszawie!
13.062024
Allegro Tech, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53 (wejście Plater 3 od ul. Żelaznej, vis a vis Carrefour Express)
Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na sześćdziesiąty szósty MeetUp w Warszawie!
Ile razy, mimo szczerej miłości do Kubernetesa, miałeś(aś) takie myśli w głowie? A ile razy słyszałeś(aś) takie zdanie, próbując namówić kogoś na Kubernetesa? Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego Kubernetes może być nielubiany, co za tym się kryje, jakie generuje problemy i jak sobie z nimi radzić. Konkretne tematy, które omówimy to m.in. historie niepowodzeń (``f*ck up stories``) – czyli co może pójść nie tak i jakie wyciągnąć z tego wnioski, radzenie sobie z problemami w Kubernetesie – praktyczne porady i narzędzia oraz odpowiemy na pytanie, kiedy używać, a kiedy nie używać Kubernetesa, pokazując odpowiednie scenariusze i alternatywy.
Uwaga Bonus:
Po tej prelekcji, zamiast obawiać się Kubernetesa, namówisz na niego wszystkich swoich sąsiadów! Przekaż info o niej 3 osobom ze swojej listy kontaktów w ciągu najbliższych 15 minut, bo inaczej Twoje pody dostaną status CrashLoopBackOff i będziesz miał(a) zmarnowane kolejne 30 minut!
Mariusz Dalewski – CEO w MDDV i współzałożyciel społeczności SysOps/DevOps Polska. Administrator z powołania i doświadczenia, z zamiłowania fascynat technologii Kubernetes w każdym wydaniu. Od kilkunastu lat audytor i entuzjasta bezpieczeństwa. W zamierzchłych czasach zdobył kilkunastoletnie doświadczenie w programowaniu w różnych językach. Dziś lubi testować nowe rozwiązania, które podobno mają przyspieszać pracę i dzielić się zdobytą już wiedzą. Po godzinach nałogowo ogląda seriale i gra w gry souls/rogue like.
Kube-state-metrics jest ``od zawsze`` używane przez Prometheusa do zbierania głównych danych o stanie Kubernetesa. Ale mało kto wie, że od niedawna KSM pozwala raportować stan dowolnych obiektów CustomResourceDefinition w dość zaskakujący sposób, o czym podczas prelekcji opowie Maciej.
Maciej Filocha - swoją przygodę z IT rozpoczął jeszcze przed powstaniem Linuksa. Profesjonalnie zaczynał jako sys/netadmin, przez kolejne lata związany ze środowiskiem High Performance Computing. Zarządzał chmurami prywatnymi OpenStack’a i z tym doświadczeniem dołączył do korporacyjnych zespołów platform engineeringu. Pracuje z chmurami wszystkich największych dostawców. Doktor nauk technicznych, autor kilku książek i kursów IT, tłumacz oficjalnej dokumentacji Kubernetesa na język polski.
Zadania zespołów administracyjnych - kiedy wszystko działa jak należy - często pozostają niezauważone. To może negatywnie wpływać nie tylko na morale zespołu, ale także na jego możliwości dalszego rozwoju. W swojej prezentacji Filip opowie, jak dzięki wprowadzeniu własnego rozwiązania, udało się zwrócić uwagę na pracę zespołu IT i uzyskać uznanie za jego wysiłek. Przedstawi Wam przy tym wewnętrzne narzędzie, które przyczyniło się do tej zmiany oraz historię jego powstania, a także omówi efekty, jakie udało się dzięki temu osiągnąć.
Filip Pokój - Head of Engineering w Volt.io, zarządza zespołem, który utrzymuje infrastrukturę oraz optymalizuje i automatyzuje procesy wpływające na jakość i efektywność pracy innych zespołów. Jest współzałożycielem portalu pracahandlowiec.pl. Posiada warsztat technologiczny oraz wiedzę z budowania własnego startup-u, co pozwala na myślenie nie tylko o technologii, ale też o innych aspektach jak wizerunek, sprzedaż czy marketing.
Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.
Partnerami wydarzenia są:
Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:
Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli na Facebooku grupę SysOps/DevOps Polska. 3 lata później udało się sformalizować działania i dziś jesteśmy Fundacją. SO/DO Team w tym czasie się powiększył i moderuje cztery grupy na Facebooku, których łączna liczba uczestników przekroczyła 64 000.
SO/DO organizuje również cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps, DevOps i SecOps. Spośród specjalistów wybraliśmy najlepszych w swoich dziedzinach i stworzyliśmy z nimi pełnowymiarowe szkolenia. Wspieramy też inne konferencje polskie i zagraniczne występując w roli prelegentów czy partnerów społecznościowych.