Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szósty MeetUp w Krakowie!
Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na szósty MeetUp w Krakowie!
4,787,458 – tyle linii zawiera repozytorium Kubernetesa na Githubie w momencie pisania tego tekstu. Całkiem sporo jak na proste narzędzie, które potrafi uruchomić kontener – Kuba robi to jedną linijką 😉 No właśnie – czy aby na pewno takie proste? W czasie tego wykładu dowiesz się z jakich komponentów składa się Kubernetes, jak to jest z tą siecią, jak wygląda HA klaster w chmurze, co z bezpieczeństwem i po co w ogóle to wszystko. Jeśli nie znasz Kubernetesa to będzie dla Ciebie świetna okazja aby zapoznać się z tym zyskującym na popularności narzędziem, tak ochoczo wspieranym przez dobrego wujka Google.
Kuba- kiedyś programista, dziś DevOps. Dokładnie wpasowujący się w lukę powstałą na przecięciu developmentu i administracji. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, fanem opensource’owych rozwiązań, zwolennikiem JVM (Java, Groovy, Scala) który przygląda się ostatnio językom funkcyjnym (Clojure). W zawodowym świecie posługuję się też Pythonem. Z fascynacją spogląda na rozwój IT od strony skalowalności i integracji w chmurze (AWS) szczególnie w przypadku systemów rozproszonych oraz architektury mikroserwisów, wyznaje Linuxa i Infrastructure as code (Terraform/Ansible), cierpi gdy musi klikać w GUI. Chciałby mieć więcej czasu aby przylutować jakiś tranzystor albo bardziej zgłębić TensorFlow’a. Aktywnie prowadzi swojego IT bloga, na którego serdecznie zapraszamy! https://jakubbujny.com/
Projekt iptables ma już 20 lat i niestety (albo na szczęście) nadszedł czas zastąpić go czymś bardziej odpowiadającym wymaganiom chmury obliczeniowej. Czy projekt eBPF okaże się rozwiązaniem, które zwiększy wydajność i uprości zarządzanie? Co właściwie potrafi eBPF? Jak się mają do niego technologie takie jak Docker czy Kubernetes oraz co z tym wszystkim ma wspólnego system monitoringu Prometheus?
Paweł to programista Red Hata w zespole deweloperskim projektu OpenShift, a także “ewangelista” open source i współtwórca projektów netdata oraz cloudalchemy. Z głową w chmurach automatyzuje i monitoruje co popadnie, od żarówek i klastra rasperry pi w mieszkaniu ,przez systemy HVAC, aż po wdrożenia oparte o różne platformy IaaS i PaaS.
Tradycyjnie, po części merytorycznej zapraszamy wszystkich uczestników na gorącą pizzę i dalsze rozmowy w kuluarach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, dlatego zachęcamy do udziału. Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage’u.
Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem:
Paweł Ufnalewski i Mariusz Dalewski od zawsze żyli w pracy i po pracy światem IT. W 2015 roku założyli grupę na facebooku SysOps/DevOps Polska, która szybko zaczęła się rozrastać i dziś ma ponad 13000 użytkowników, a ich liczba stale rośnie! Rozmowy online nie wystarczyły. Zaczęli organizować w Warszawie cykliczne spotkania dla osób zainteresowanych tematyką SysOps i DevOps.
Dzięki temu możemy spotkać się poza siecią, posłuchać prelekcji, wymienić technologiczne poglądy i doświadczenia z innymi uczestnikami eventu. MeetUpy rozrosły się i dziś spotykamy się też we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Każde miasto ma swoich prelegentów i słuchaczy, swój klimat i potencjał! 🙂